A A A

Lista judecătorilor

JUDECĂTORIA BĂLȚI 

 

Sediul central Bălți

 

Data numirii în funcție

Notă

1.  

PĂDURARI Valeriu (vicepreședinte interimar – 19.01.2021)

27.10.2005

 

2.  

ARSENI Ecaterina

26.07.2017

În baza ordinului președintelui interimar al Judecătoriei Bălți nr.60-c din 10.04.2023, se acordă concediu parțial plătit pentru îngrijirea copilului pînă la împlinirea vîrstei de 3 ani, de la 24.04.2023 pînă la 20.01.2026.

3.  

BALAN Eduard

12.03.2018

 

4.  

COSTAŞ Natalia

24.04.2015

 

5.

EREMCIUC Ghenadie

26.02.2014

În baza hotărîrii CSM nr.142/8 din 02.05.2023 se transferă temporar, pentru o perioadă de 6 luni, începînd cu data de 10.05.2023, în funcția de judecător la Curtea Supremă de Justiție.

În baza hotărîrii CSM nr.506/31 din 2 noiembrie 2023  se prelungește termenul de transfer temporar în funcția de judecător la Curtea Supremă de Justiție, până la ocuparea a cel puțin 11 posturi vacante de judecător la Curtea Supremă de Justiție.

6.

GHERCAVII Svetlana

11.04.2014

 

7. 

GUŢU Andrei       

05.06.2006

 

8.

MOZGOVOI Igor

03.11.2017

 

9.

ROŞCA Alexandru

27.11.2015

 

10.

DUBCEAC Snejana

04.12.2019

 

11.

FOMA Natalia

02.11.2020

 
12.

Vacant

   
13. Vacant    
14. Vacant    
15. Vacant    
16. Vacant    
17. Vacant    
18. Vacant    
19. Vacant    

 

Sediul Fălești

 

 

Data numirii în funcție

 

Notă

1.  

CAZACU Dorin

13.10.2020

2.  

TROCIN Lilia

21.04.2009

 

3.  

HOLBAN Radu

22.03.2017

 

4.  

PÂCALEU Ion (președinte interimar - 12.01.2022)

13.05.2008

 

5.  

BLINOV Anatolii

11.03.2024

 

 

Sediul Sîngerei

 

 

Data numirii în funcție

 

Notă

1.  

CLEVADA  Adrian

19.09.2018

 

2.  

CRAVEȚ Hristina

11.07.2016

 

3.  

MALCOCI Iurie

22.01.2015

 

4.

BALAN Diana

04.12.2019

 

6.  Vacant    
7. Vacant